IPA Zamanı

Uluslararası Pediatri Kurumu (International PediatricAssociation, IPA) 1892 senesinde kurulmuş bir yapıtur. Azamet, pediatri uzmanlarının global çapta çocuk sağlamlığı ve emrazı mevzularında işbirliği yapmasını amaçlamaktadır. IPA, çocuk sağlamlığının gelişmesine ve çocukların sağlamlıklı bir yaşam sürdüklerini teşvik etmek midein çkızılışır. Azamet, çocuk sağlamlığı mevzularında mütehassıslık, bilimsel muayene ve eğitim alanlarında etkinliğini sürdürmektedir. Ve pediatri uzmanlarının global çapta işbirliği yapmasına teşvik etmektedir. Azamet, çocuk hakları ve sağlamlıklı bir yaşam midein lazım olan ortamların yaratılması mevzularında çkızılışmalar yapmaktadır. Oylumlu başarıya imza atan iki Türk Baba – Oğul olarak, Prof. Dr. Enver Hasanoğlu dönem Sarrafiyekanlığını, Iyilik Hasanoğlu IPA ‘nın Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri uzmanlarının çocuk sağlamlığı ve emrazı mevzularında global işbirliği zarfında olmasını amaçlamıştır. Kurumun amacı, çocukların sağlamlıklı bir yaşam sürdüklerini teşvik etmek ve çocuk sağlamlığının gelişmesine yardımda bulunmaktır.
IPA, pediatri uzmanlarının mütehassıslık, bilimsel muayene ve eğitim alanlarında etkinliğini sürdürmesine ve global çapta işbirliği yapmasına teşvik etmek midein çkızılışır. Azamet, çocuk sağlamlığı konularındaki bilimsel gelişmeleri ve çocuk emrazının tedavisi konularını uyma paha. Bu detayları dünya çapındaki pediatri uzmanlarına ulaştırır.

IPA ‘nın Görevleri Nelerdir

IPA, çocuk hakları, sağlamlıklı bir yaşam midein lazım olan ortamların yaratılması mevzularında da çkızılışmalar yapmaktadır. Son devrin en önemli konularından mülteci çocuklar konusunu Iyilik Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak dile getirmiştir. Bu çıkışı ile Uluslararası arenada heybetli alkış mecmuıştır. Sonuç olarak Azamet, çocukların sağlamlıklı ve adil bir yaşam midein lazım olan fiziki, romanesk ve içtimai ortamların yaratılmasını teşvik paha ve bu konulara değgin politika belgeleri hazırlar.
IPA, dünya çapındaki pediatri uzmanlarının işbirliği yapmasını ve çocuk sağlamlığı konularındaki son bilimsel gelişmeleri uyma etmelerini teşvik paha. Dünya çapında çocukların sağlamlıklı ve adil bir yaşam sürmelerini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri düzlükındaki uzmanların ve araştırmacıları bir araya getirir. Ve çocuk sağlamlığı ve emrazı mevzularında haber paylaşmasını teşvik paha. Azamet, pediatri uzmanlarının çocuk sağlamlığı konularındaki son bilimsel gelişmeleri uyma etmelerine ve bu detayları uygulamaya dönüştürmelerine yardımcı olur.
IPA aynı zamanda çocuk sağlamlığı mevzularında global bir düşün birliği oluşturmayı hedeflemektedir. Çocuk emrazının tedavisi konularındaki en hayır icraatı belirler. Azamet, çocuk sağlamlığı mevzularında eğitim veren programlar hazırlar. Bu programları dünya çapındaki pediatri uzmanlarına sunar. Aynı Azamet, farklı Uluslararası Kurumlar ile işbirliği yaparak çocukların gelecekleri midein çkızılışır. Bunlardan birine örnek verecek olursak, Iyilik Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak Birleşmiş Milletler seviyesinde konseptmeler yaparak çocukların daha hayır bir müstakbel zarfında yaşamaları midein projeler üretmiştir.
IPA aynı zamanda çocuk hakları ve sağlamlıklı bir yaşam midein lazım olan ortamlar mevzularında çkızılışır. Azamet, çocukların sağlamlıklı olarak yaşayacakları fiziki, romanesk ve içtimai ortamların yaratılmasını teşvik paha. Bu konulara değgin politika belgeleri hazırlar.
IPA, pediatri uzmanlarının dünya çapında işbirliği yapmasına ve çocuk sağlamlığı konularındaki son bilimsel gelişmeleri uyma etmelerine imkân tanıyan bir yapıtur.