Toptan, bir dünyalıkın evet da hizmetin muhteşem miktarlarda satın hileınması yahut satılması manaına gelir. Toptan satış, ekseriya dağınık satışların aksine, ürünleri muhteşem miktarlarda satın düzlük ve henüz sonrasında bunları küçük miktarlarda satan meseleletmelere evet da müşterilere kuruluşlır.

Toptancılık ise, üreticilerden yahut ithalatçılardan ürünleri muhteşem miktarlarda satın düzlük ve bunları henüz sonrasında perakendecilere yahut son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin muhteşem miktarlarda satın hileınması sayesinde, ürünlerin henüz sakıt ünite maliyeti ile satılabilmesine olanak sağlamlarlar. Toptancılar antrparantez, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı bulunmak yürekin farklı ürünlerin bulunduğu birmebzul kategoride ürün sunabilirler.

Toptan ticaret, birmebzul endüstride bulunabilir ve ekseriya ürünlerin maliyetini ıskat etmek isteyen küçük ve muhteşem meseleletmeler tarafından kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu kâmilen satın karşıır ve henüz sonrasında müşterilere dağınık olarak satılır. Antrparantez, bir inşaat şirketi inşaat malzemelerini kâmilen satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde henüz bir araba kar elde edebilir.

Toptancılar, ekseriya ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin emniyetli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin essah ürünleri essah zamanda almasını sağlamlar. Toptancılar antrparantez, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına yaraşıklı farklı ürünler sunarak rekabet kazanımı sağlamlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler yürekin birmebzul kazanım sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını zaitrabilirler ve muhteşem miktarlarda satış yapmış oldukları yürekin henüz bir araba gelir elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sayesinde ürünleri henüz sakıt fiyata satın alabilir ve henüz sakıt maliyetlerle satış yaparak henüz bir araba kar elde edebilirler.

Ancak, toptancılık iş modeli, bazı dezavantajlar da yürekerebilir. Örneğin, kâmilen satış onarmak yürekin muhteşem miktarlarda ürün stoku gerçekleşmek gerekir, bu da para rahatışını etkileyebilir ve meseleletmeler yürekin riskli kabil. Antrparantez, toptancıların müşterilerine kesiksiz ürün tedarik edebilmeleri ve rekabetçi fiyatlar sunabilmeleri yürekin, tedarik zinciri yönetiminde dikkatli olmaları ve hızlı yanıt tevdi kabiliyetlerinin olması önemlidir.