Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat meydanında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde marka tesisu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim bölümünde familya olarak birbunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası canlı çalışmalar yürüten KALKO, birbunca futbol, basket karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Kocaçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taliı silsile Türkiye’nin en yüce özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda yan almaktadır.

KALKO, eğitim meydanında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı birbunca dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl birbunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile bile öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko